PEREKO BLUE Delta - 10 kW

  • Kocioł zasypowy na węgiel i drewno
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
PEREKO BLUE Delta - 10 kW
W promocji Przecena
Producent: PEREKO
Gwarancja: 10 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. zasypowy
Moc grzewcza: 10 KW
Rodzaj paliwa: Węgiel , Drewno
Typ kotła C.O.: Kocioł zasypowy
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
Głębokość: 890 mm
Szerokość: 495 mm
Wysokość: 1265 mm
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Nazwa producenta: PEREKO Sp. z o.o.
8 499,00 zł
8 499,00 zł
/ szt.
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 849,90 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Kocioł zasypowy na węgiel i drewno - PEREKO BLUEDelta - 10 kW

Kotły serii BLUE

W trosce o środowisko, szeroko rozumianą ekologię, ale również nie pozostając głuchym na potrzeby klienta, firma Envo sp. z o.o. produkująca kotły centralnego ogrzewania pod marką PEREKO wraz z firmą Polchar sp. z o.o. produkującą bezdymne paliwo pod marką „Błękitny Węgiel” w 2018 r. nawiązały szeroką współpracę polegającą na stworzeniu gamy produktów dedykowanych dla spalania tego wyjątkowego, ekologicznego węgla.

Długoletnie doświadczenie konstruktorów Envo wraz z nieprzeciętną myślą techniczną technologów Polchar pozwoliło stworzyć produkty cechujące się niespotykanymi
dotąd parametrami uzyskanymi w procesie spalania węgla. Rozwiązania, jakie zostały zastosowane w kotłach w połączeniu z węglem poddanym specjalnej i opatentowanej
obróbce chemicznej, dały produkt nie tylko ekologiczny, ale i spełniający wszystkie krajowe i europejskie normy i przepisy: – wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 wg normy 303-5:2012 oraz wymagania zgodne z Rozporządzeniem Unijnym 2015/1189 – tzw. EKOPROJEKT (Ecodesign).

Na potrzeby projektu stworzono BLUEKO – markę kotłów sprzedawanych wraz z próbkami „Błękitnego Węgla”.

BLUEKO to dwie serie: 1. BLUE Delta (kocioł z ręcznym podawaniem paliwa); 2. BLUE Signum (kocioł z automatycznym podawaniem paliwa).
Wyjątkowa konstrukcja kotłów serii BLUE w połączeniu z bezdymnym Błękitnym Węglem czyni zestaw nie tylko ekologicznym, ale również zestawem „na każdą kieszeń”.
Wyjątkowy jest również sposób sprzedaży kotłów oraz paliwa na kolejne sezony. Wybrany kocioł można kupić u Dystrybutorów PEREKO na terenie całego kraju. Zakup paliwa (każdorazowo z dostawą do domu w niezmiennej cenie, jaką gwarantujemy utrzymać przez minimum 3 lata od momentu zakupu kotła).

Kocioł z ręcznym podawaniem paliwa w Ecodesign 

Budowa kotła BLUE Delta oparta jest na konstrukcji kotłów cenionych i użytkowanych przez naszych klientów do dziś. Wprowadzony szereg usprawnień oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych powoduje, że kocioł z ręcznym podawaniem paliwa serii „BLUE” spełnia nie tylko wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 według normy 303-5:2012, ale również wymagania zgodne z Rozporządzeniem Unijnym 2015/1189 – tzw. EKOPROJEKT (ecodesign). Tak dobre wyniki emisyjności zostały osiągnięte w głównej mierze, przy wykorzystaniu rewolucyjnego paliwa, jakim jest „Błękitny Węgiel”. Kocioł BLUE Delta został zaprojektowany specjalnie dla efektywnego spalania tego paliwa, co gwarantuje znikomą emisję trujących związków do atmosfery.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu 

Budowa BLUE Delta opiera się na konstrukcji sprawdzonej przez wiele lat użytkowania kotłów zasypowych Pereko. W aktualnym wydaniu uległa ona udoskonaleniu i dopracowaniu szczegółów. Ten najprostszy w naszej ofercie, ale bardzo efektywny i nadwyraz ekologiczny kocioł najlepiej sprawdza się w ogrzewaniu małych i średnich budynków. Sprosta oczekiwaniom cenowym nawet najbardziej wymagającym klientom a nowa kanwa sprzedażowa (zakup w zestawach) pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Do produkcji kotłów używamy najlepszej jakości i wyłącznie certyfikowanej stali. W połączeniu z podwójnymi spoinami gwarantuje to długoletnią szczelność i większą odporność na korozję. Okresy gwarancyjne dla tego modelu to: 2 lata gwarancji na podzespoły, 3 lat gwarancji na szczelność wymiennika i 5 lat gwarancji na szczelność spoin.

Ekonomia w kosztach i spalaniu 

Cel, jaki postawiliśmy sobie kilka miesięcy temu, został osiągnięty. Kocioł jest zadziwiająco prosty w swojej konstrukcji, co gwarantuje prostą i bezawaryjną obsługę. Kocioł ten z łatwością obsłuży każdy użytkownik, wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie. Dla zwiększenia wygody zasypywania opału jeszcze bardziej poszerzyliśmy drzwiczki, wpasowując je w bryłę kotła w sposób ergonomiczny. Do oczyszczania rusztu z powstałego popiołu zamontowaliśmy z boku kotła poręczną dźwignię. Klasyczną konstrukcję ulepszyliśmy, rozbudowując ją o wydłużony obieg spalin, stosując zarówno pionowe, jak i poziome półki wodne. W ten sposób udało się nam wydłużyć czas pracy na jednym zasypie a w połączeniu z bezdymnym paliwem, jakim jest Błękitny Węgiel, kocioł deklasuje „swoich rywali” w segmencie. W efekcie podczas palenia w tym kotle zużyjecie Państwo mniej paliwa.

Czy węgiel może być błękitny? 

Może, mimo iż tak naprawdę… jest czarny. Sekret tkwi w sposobie jego spalania: dzieje się to całkowicie bezdymnie, bez iskier, z błękitnym płomieniem. Wyróżniają go: wysoka wartość opałowa oraz zdecydowanie niższe parametry emisyjne (ilość szkodliwych substancji emitowanych w spalinach). I właśnie to – troska o środowisko i naszą przyszłość – było głównym bodźcem do stworzenia innowacyjnego, ekologicznego produktu, jakim jest Błękitny Węgiel. Metoda spalania węgla w tradycyjnej postaci – często w przestarzałych piecach lub kotłach – przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia powietrza w Polsce, co z kolei przekłada się na zdrowie nas wszystkich. Tymczasem rozwiązanie wydaje się proste. Wystarczy, jeśli dotychczas stosowany rodzaj opału zastąpi się niskoemisyjnym paliwem – Błękitnym Węglem oraz zakupi kocioł zasypowy lub podajnikowy marki BLUEKO. To innowacyjne paliwo może rozpocząć prawdziwą rewolucję w sposobie ogrzewnictwa w polskich domach. Może sprawić, że będziemy oddychać czystszym, zdrowszym powietrzem. Jednym słowem: będziemy żyć zdrowiej. Błękitny Węgiel powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego. Nie spala się jednak, jak zwykły węgiel, płomieniem pomarańczowożółtym, z dużą ilością iskier, lecz łagodnym i błękitnym (podobnie jak gaz). Stąd właśnie pochodzi jego nazwa. W wyniku procesu, któremu został poddany, Błękitny Węgiel ma wyższą wartość opałową oraz znacznie niższe parametry emisyjne. Jego wpływ na środowisko jest niepodważalny – redukuje bowiem emisję szkodliwych substancji. Liczby mówią same za siebie.

Główne cechy i atuty Błękitnego Węgla:  Redukuje emisję pyłu ponad 10 razy Redukuje emisję TOC, średnio ponad 10 razy Redukuje emisję B(a)P, średnio ponad 20 razy Redukuje emisję SO2, 2-3 razy Spala się bezdymnie i charakteryzuje się niską emisją substancji trujących Wysoka kaloryczność i łatwość użycia

Do pobrania
Rodzaj pieca C.O.
Kocioł C.O. zasypowy
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

10 KW
Rodzaj paliwa

Rodzaj spalanego paliwa.

Węgiel
,
Drewno
Typ kotła C.O.
Kocioł zasypowy
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

Głębokość
890 mm
Szerokość
495 mm
Wysokość
1265 mm
EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Nazwa producenta

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

PEREKO Sp. z o.o.
10 lat gwarancji
10 lat gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixelpixelpixel