KLIMOSZ Iron X - 10 kW

  • Kocioł dolnego spalania, zasypowy na węgiel i drewno
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
KLIMOSZ Iron X - 10 kW
W promocji Przecena
Producent: KLIMOSZ
Gwarancja: 3 lata gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. zasypowy
Moc grzewcza: 10 KW
Rodzaj paliwa: Węgiel , Drewno
Typ kotła C.O.: Kocioł zasypowy
Typ sterownika: brak sterownika
Algorytm PID: Nie
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Nazwa producenta: Klimosz Sp. z o. o.
6 138,00 zł
6 138,00 zł
5 999,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 2% (139,00 zł).
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Kocioł dolnego spalania, zasypowy na węgiel i drewno - KLIMOSZ Iron X - 10 kW

IRON X

Seria KLIMOSZ IRON X to ekologiczne kotły dolnego spalania na węgiel kamienny zgodne z Ecodesign. IRON X to solidna i dopracowana konstrukcja wykonana z najwyższej
jakości materiałów. Kotły tej serii posiadają wyjątkowo przemyślaną konstrukcję, m.in. pojemną komorę spalania, system szybkiego rozpalania, ruchomy ruszt, wielopunktowe doprowadzenie powietrza wtórnego oraz drzwiczki pod kątem dla łatwiejszej obsługi.

DUŻA KOMORA ZAŁADUNKOWA

Pojemna komora załadunkowa zapewnia dłuższą stałopalność kotła na jednym zasypie, a co za tym idzie - rzadsze wizyty w kotłowni celem uzupełnienia opału.

STAL KOTŁOWA

Klimosz IRON X został wykonany z najwyższej jakości stali kotłowej o podwyższonej odporności na temperaturę i zwiększonej plastyczności.

WYSOKA JAKOŚĆ W PRZYSTĘPNEJ CENIE

Wybierz ekologiczny i ekonomiczny kocioł wykona- ny z najlepszych materiałów i zgodny z wszelkimi najbardziej rygorystycznymi normami ekologiczny- mi w przystępnej cenie.

MOŻLIWOŚĆ PRACY BEZ PRĄDU

W przypadku instalacji w układzie grawitacyjnym- -otwartym (bez pompy C.O.) oraz opcjonalnego miarkownika ciągu kocioł można użytkować bez po- trzeby energii elektrycznej.

DO 30% MNIEJSZE OSZCZĘDNOŚĆ OPAŁU

Cechą szczególną kotła jest wysoki odzysk ciepła ze spalin - przez co kocioł zużywa do 30% mniej opału w stosunku do innych, mniej wydajnych kotłów po- przednich generacji.

DRZWICZKI POD KĄTEM

Zastosowanie drzwiczek pod kątem umożliwia bardziej komfortową obsługę kotła jak i lepszy dostęp w celu dokładania opału bądź czyszczenia.

CERAMIC INSIDE

Specjalne płyty ceramiczne pełnią funkcję kataliza- tora spalin, a za sprawą specjalnego usytuowania wydłużają drogę przepływu spalin w wymienniku co zwiększa wydajność kotła.

RUCHOMY RUSZT

Ruchomy ruszt umożliwia łatwe przerusztowanie. Dzięki prostej i sprawdzonej konstrukcji cały mechanizm jest niezawodny. Okresowe przerusztowanie powoduje spadek popiołu do dolnej części kotła oraz zapewnia lepsze napowietrzenie opału.
Zasyp ręczny - kocioł na węgiel.

KRÓTKI OBIEG SPALIN

Kocioł posiada wajchę krótkiego obiegu spalin - co znacznie ułatwia i przyśpiesza rozpalanie. Po rozpaleniu wajchę należy przełączyć z powrotem na długi obieg spalin, co zapewnia maksymalny odzysk ciepła ze spalin.

POWIETRZE WTÓRNE

Doprowadzenie powietrza wtórnego znajduje się po obu stronach korpusu kotła, co umożliwia lepszy dostęp tlenu do procesu spalania celem dopalenia cząstek lotnych paliwa, a tym samym zwiększa wydajność kotła i zmniejsza emisję zanieczyszczeń.

Do pobrania
Rodzaj pieca C.O.
Kocioł C.O. zasypowy
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

10 KW
Rodzaj paliwa

Rodzaj spalanego paliwa.

Węgiel
,
Drewno
Typ kotła C.O.
Kocioł zasypowy
Typ sterownika
brak sterownika
Algorytm PID

PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

Nie
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Nazwa producenta

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

Klimosz Sp. z o. o.
3 lata gwarancji
3 lata gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixelpixelpixel