RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW

 • Kocioł c.o. na pellet 5 Klasy - EcoDesign - Dotacja Czyste Powietrze
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
RAKOCZY Cortina Pellet - 21 kW
W promocji Przecena
Producent: RAKOCZY
Gwarancja: 5 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. na pellet
Moc grzewcza: 21 kW
Rodzaj paliwa: Pellet
Typ sterownika: Tech ST-912
Algorytm PID: Tak
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online: Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta: Rakoczy Stal Sp. z o.o.
Stawka Vat:
Vat 8%
22 500,00 zł
18 499,00 zł
/ szt.
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 1 849,90 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Rakoczy w AleKotły.pl

Marka Rakoczy jest jedną z najstarszych marek kotlarskich w Polsce.

Przez pół wieku istnienia marka RAKOCZY ewoluowała z małej, lokalnej, rodzinnej firmy do jednego z czołowych producentów i eksporterów nowoczesnych automatycznych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Rakoczy od ponad 50 lat zajmuje się produkcją kotłów c.o. Wyposaża polskie domy w sprawdzone rozwiązania zapewniając komfort i wygodę swoim klientom.

Bezkonkurencyjna technologia spalania ekonomicznego pelletu!

Kocioł daje możliwość efektywnego spalania tańszych pelletów, nie tylko klasy A1 lub A2. Świetnie radzi sobie z pelletem klasy B. Dzięki temu mamy możliwość realnych oszczędności na poziomie kilkudziesięciu procent.

Kocioł na pellet z serii Cortina wyposażony jest w unikatowy system czujników odpowiedzialnych za dobór parametrów spalania pelletu w zależności od podawanego paliwa, w szczególności jego granulacji i charakterystycznego składu.

Takie rozwiązanie powoduje, że cały proces spalania spełnienia najbardziej restrykcyjne dyrektywy Ekoprojektu. Każdy piec co na pellet serii Cortina jest urządzeniem 5 klasy według normy PN-EN 303-5:2012. Autoregulacja procesu spalania i dobór optymalnej sprawność dla różnych klas pelletu sprawia, że kocioł jest wyjątkowo oszczędny i zbiera bardzo dobre opinie na wszystkich imprezach branżowych.

W skład systemu kontroli spalania wchodzą:

 • sterownik mikroprocesorowy;
 • czujnik temperatury czynnika grzewczego;
 • czujnik temperatury spalin;
 • czujnik ciśnienia różnicowego;
 • czujnik dolnego poziomu paliwa na ruszcie;
 • czujnik górnego poziomu paliwa na ruszcie;
 • czujnik hallotronowy rusztu;
 • czujnik płomienia;
 • wentylator wyciągowy spalin;
 • motoreduktor rusztu;
 • motoreduktor podajnika paliwa.
 • Sterownik

  Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

  Rakoczy Cortina Pellet Sterownik w AleKotły.pl

  Najważniejsze funkcje sterownika ST-912 zPID:

 • Sterowanie zapalarką;
 • Sterowanie podajnikiem;
 • Sterowanie rusztem czyszczącym palnik;
 • Sterowanie wentylatorem nadmuchowym;
 • Sterowanie wentylatorem wyciągowym (po podłączeniu dodatkowego modułu ST‐63);
 • Sterowanie pompą centralnego ogrzewania ‐ C.O.;
 • Sterowanie pompą ciepłej wody użytkowej ‐ C.W.U.;
 • Płynne sterowanie zaworem mieszającym;
 • Sterowanie pompami dodatkowymi (maksymalnie dwiema) z możliwością wyboru rodzaju urządzenia (pompa C.O., pompa C.W.U., pompa cyrkulacyjna, pompa podłogowa);
 • Wbudowany moduł sterujący zaworem;
 • Sterowanie pogodowe zaworu;
 • Sterowanie tygodniowe;
 • Współpraca z regulatorem pokojowym z komunikacją tradycyjną (dwustanową) lub wyposażonym w komunikację RS;
 • Opcja palenia ręcznego;
 • Podgląd ilości paliwa w zasobniku;
 • Pomiar ilości paliwa w palniku;
 • Pomiar jasności płomienia;
 • Aktualizacja oprogramowania przez USB;
 • Możliwość podłączenia modułu ST‐65 GSM – umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami sterownika za pomocą telefonu komórkowego;
 • Możliwość podłączenia modułu ST‐505 Ethernet – umożliwia sterowanie funkcjami, podgląd parametrów za pomocą Internetu;
 • Możliwość podłączenia modułu sterującego układami pieców w kaskadzie;
 • Możliwość podłączenia modułu sterującego sondą lambda;
 • Możliwość podłączenia dwóch dodatkowych modułów sterujących zaworami (np.: ST‐61 lub ST‐431N);
 • Obsługa bufora.

 • Dotacje i dofinansowania

  Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.

  Nagrody i wyróżnienia

  Rakoczy Laur Klienta 2020 ZŁOTY LAUR KLIENTA/KONSUMENTA 2020 - Pierwsze miejsce w największym, ogólnopolskim programie konsumenckim badającym popularność i zaufanie do marek i produktów - Laur Klienta/Konsumenta 2020 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO.

  Rakoczy Laur Klienta 2018ZŁOTY LAUR KLIENTA/KONSUMENTA 2018 - Pierwsze miejsce w największym, ogólnopolskim programie konsumenckim badającym popularność i zaufanie do marek i produktów - Laur Klienta/Konsumenta 2018 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO.

  Nagrody i wyróżnieniaTARBUD 2018 - Główna nagroda XXXII Targów Budownictwa i Kamieniarstwa Tarbud - Wrocław 23 - 25 marca 2018

  Nagrody i wyróżnienia ZŁOTA KIELNIA BUDOWNICTWA 2017 - Główna nagroda XX targów "Twój Dom Twoj Otoczenie", Jaworzno 01-02.04.2017

  Nagrody i wyróżnieniaNAGRODA BURMISTRZA MIASTA NOWY TARG - XXII Podhalańskie Targi Budownictwa - Instalacji - Wnętrz, Nowy targ 13-14.05.2017

  Nagrody i wyróżnieniaSREBRNY FILAR BUDOWNICTWA 2017 - XIX Targi Grzewcze i Zielonych Energii INSTAL-SYSTEM 2017 w Bielsku Białej, 22 - 24.09.2017

  Zestawienie kotłów z serii Cortina Pellet

  Oznaczenie kotła [-] Cortina Pellet 14 kW Cortina Pellet 21 kW Cortina Pellet 28 kW
  Paliwo pelletpelletpellet
  Zakres pracy [kW] 3,6 - 14 6,3 - 21 8,4 - 28
  Masa kotła [kg] 320340340
  Sprawność cieplna [%] >90>90>90
  Minimalna temperatura zasilania [oC] 606060
  Maks. temp. wody wylotowej co.  959595
  Temperatura spalin przy minimalnej mocy kotła [oC] 677176
  Temperatura spalin przy nominalnej mocy kotła [oC] 116142181
  Strumień masy spalin przy minimalnej mocy [g/s] 2,93,95
  Strumień masy spalin przy normalnej mocy [g/s] 811,814,9
  Nominalna moc cieplna [kW] 142128
  Pobór mocy przez sterownik [W] 121212
  Pobór mocy przez wentylator [W] 354047
  Klasa kotła wg PN - EN 303-5:2012 [-] 555
  Maksymalne ciśnienie pracy kotła [bar] 2,52,52,5
  Wymagany ciąg kominowy [mbar] 0,170,170,18
  Pojemność wodna [dm3] 454545
  Średnica czopucha [mm] 145145145
  Stałopalność w godzinach przy mocy nominalnej [h] 232120
  Zakres nastaw regulatora temperatury [oC] 55 - 85 55 - 85 55 - 85
  Minimalna temperatura powrotu do kotła [oC] 606060
  Zużycie energii [W] 340340340
  Głośność kotła [dB] 585960
  Zakres nastaw regulatora temperatury [oC] 55 - 85 55 - 85 55 - 85
  Minimalna temperatura powrotu do kotła [oC] 606060

  Do pobrania
  Rodzaj pieca C.O.
  Kocioł C.O. na pellet
  Moc grzewcza

  Nominalna moc grzewcza urządzenia.

  21 kW
  Rodzaj paliwa

  Rodzaj spalanego paliwa.

  Pellet
  Typ kotła C.O.
  Kocioł automatyczny z podajnikiem
  Typ sterownika
  Tech ST-912
  Algorytm PID

  PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

  Tak
  Klasa urządzenia
  5 Klasa - Najwyższa

  5 Klasa - Najwyższa

  Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

  Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

   

  EcoDesign 2020

  Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

  Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

  Tak
  Programy dofinansowań
  Czyste Powietrze
  ,
  Stop Smog
  Układ instalacji C.O.
  Kotłownia w układzie otwartym
  ,
  Kotłownia w układzie zamkniętym

  Zdalny dostęp online

  Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

  Tak - opcjonalnie
  Nazwa producenta

  Pełna nazwa rejestrowa producenta.

  Rakoczy Stal Sp. z o.o.

  Pełna nazwa rejestrowa producenta.

  5 lat gwarancji
  5 lat gwarancji
  Zapytaj o produkt
  Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
  Napisz swoją opinię
  Twoja ocena:
  5/5
  Dodaj własne zdjęcie produktu:

  Z naszego bloga

  pixelpixelpixelpixelpixel