RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW

 • Kocioł c.o. na pellet 5 Klasy - EcoDesign - Możliwość dotacji na piec z programu Czyste Powietrze
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
RAKOCZY FireMax 190 Plus - 20 kW
W promocji Przecena
Producent: RAKOCZY
Gwarancja: 5 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. na pellet
Moc grzewcza: 20 KW
Rodzaj paliwa: Pellet
Typ sterownika: Tech ST-7110
Algorytm PID: Tak
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online: Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta: Rakoczy Stal Sp. z o.o.
Stawka Vat:
Vat 8%
19 600,00 zł
19 600,00 zł
15 999,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 18% (3 601,00 zł).
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 1 599,90 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Rakoczy w AleKotły.pl

Marka Rakoczy jest jedną z najstarszych marek kotlarskich w Polsce.

Przez pół wieku istnienia marka RAKOCZY ewoluowała z małej, lokalnej, rodzinnej firmy do jednego z czołowych producentów i eksporterów nowoczesnych automatycznych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Rakoczy od ponad 50 lat zajmuje się produkcją kotłów c.o. Wyposaża polskie domy w sprawdzone rozwiązania zapewniając komfort i wygodę swoim klientom.

Maksymalnie wygodny w użytkowaniu!

Kompaktowy, automatyczny kocioł c.o. na pellet dostępny w wielu konfiguracjach. Niezależnie od rozmiarów kotłowni w domu, dzięki różnym opcjom wielkości zbiornika na opał, piec zmieści się nawet do najmniejszej kotłowni. Jeżeli dysponują Państwo dużą kotłownią, zestaw może składać się z dużego zasobnika na pellet, dzięki czemu zyskamy jeszcze większa swobodę i komfort w codziennym korzystaniu z pieca.

Firemax to kocioł pelletowy charakteryzujący się bardzo kompaktową budową wymiennika, który wraz z podajnikiem i bardzo pojemnym zasobnikiem tworzą zwarte, niewielkie i bezobsługowe urządzenie grzewcze c.o.

Obszerny zasobnik paliwa, pozwala na długą, bezobsługową pracę urządzenia. Bardzo wysoka sprawność, dochodząca do 94% sprawia, że urządzenie jest bardzo ekonomiczne w codziennej obsłudze. Szereg funkcji poprawiających komfort obsługi kotła, sprawia, że kocioł co Rakoczy FireMax przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Kocioł Firemax posiada trójstopniową modulację mocy palnika w zakresie 30, 60 lub 100% mocy nominalnej, co w znacznym stopniu ułatwia dobór mocy kotła do ogrzewanej powierzchni.

Firemax tworzony był z myślą o tym, aby być także piecem ekologicznym, spełniającym obecne oraz przyszłe normy emisji spalin i efektywności energetycznej.

Kocioł został wyposażony w najnowszy palnik pelletowy, który cechuje wysoka sprawność spalania pelletów klasy A1, A2 oraz B. Wyposażony on został w ceramiczną grzałkę, która zapewnia oszczędne, efektywne i w pełni automatyczne rozpalanie kotła oraz mechanizm automatycznego czyszczenia palnika ze spieków i popiołu, gwarantujący cichą i bezawaryjną pracę.

Możliwe jest zamówienie kotła z zasobnikiem po prawej lub lewej stronie.

Kocioł dostępny jest w wersji z zasobnikiem o pojemnościach 190, 250 oraz 300 litrów.

Konfiguracje zasobników:

190 plus - zasobnik o pojemności 190 dm3 z osłonową obudową malowaną proszkowo, przeznaczony do najmniejszych kotłowni, dostępny w wersji lewej i prawej dla mocy 15 i 20 kW.

Rakoczy FireMax w AleKotły.pl

Sterownik

Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

Rakoczy FirMax Sterownik Tech ST 7110 zPID w AleKotły.pl

Nad całością procesu spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-7110 zPID, który oprócz podajnika i wentylatora steruje także pompami c.o., c.w.u. i jedną pompą dodatkową, siłownikiem zaworu mieszającego, a także współpracuje z regulatorami pokojowymi, modułami GSM i ETHERNET.

Najważniejsze funkcje sterownika ST-7110 zPID:

 • sterowanie zapalarką;
 • sterownie wentylatorem;
 • sterowanie czyszczeniem palnika;
 • sterowanie podajnikiem paliwa;
 • sterowanie pompami c.o., c.w.u. i jedną pompą dodatkową;
 • płynne sterowanie zaworem mieszającym;
 • sterowanie pogodowe zaworu;
 • sterowanie tygodniowe;
 • obsługa rusztu;
 • podgląd ilości paliwa w zasobniku.

Dotacje i dofinansowania

Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Dowiedz się więcej.

Prostopadłościenny, kompaktowy wymiennik płomieniówkowy w połączeniu z elementami ceramicznymi zapewnia wysoką sprawność odbioru ciepła ze spalin, jednocześnie umożliwiając skuteczne dopalanie wszystkich szkodliwych substancji. Dzięki temu może być użytkowany na obszarach, na których obowiązują restrykcyjne przepisy antysmogowe, a zakup kotła może zostać objęty dotacją z programów proekologicznych.

Nagrody i wyróżnienia

Rakoczy Laur Klienta 2020 ZŁOTY LAUR KLIENTA/KONSUMENTA 2020 - Pierwsze miejsce w największym, ogólnopolskim programie konsumenckim badającym popularność i zaufanie do marek i produktów - Laur Klienta/Konsumenta 2020 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO.

Rakoczy Laur Klienta 2018ZŁOTY LAUR KLIENTA/KONSUMENTA 2018 - Pierwsze miejsce w największym, ogólnopolskim programie konsumenckim badającym popularność i zaufanie do marek i produktów - Laur Klienta/Konsumenta 2018 w kategorii: Jakość produktów - kotły CO.

Zestawienie kotłów z serii FireMax

Model kotła Firemax 15 kWFiremax 20 kWFiremax 25 kWFiremax 30 kW
Moc nominalna kotła [kW 15 kW 20 kW 25 kW 30 kW
Moc minimalna kotła [kW] 4,2 kW 5,7 kW 7,3 kW 8,6 kW
Paliwo wg normy PN - EN 303-5:2012  PelletPelletPelletPellet
 [%] 92,6 - 93,8 92,1 - 92,3 92 - 92,3 92
Minimalna temperatura zasilania [oC] 60606060
Maks. temp. wody wylotowej c.o. [oC] 85858585
Temperatura spalin przy minimalnej mocy kotła [oC] 8093,282,590
Temperatura spalin przy nominalnej mocy kotła [oC] 155145,4144,1141,9
Strumień masy spalin przy minimalnej mocy [g/s] 3,44,36,27,1
Strumień masy spalin przy normalnej mocy [g/s] 8,510,513,514,2
Pobór mocy przez sterownik [W] 12121212
Pobór mocy przez wentylator [W] 35353535
Klasa kotła wg PN - EN 303-5:2012 [-] 5555
Współczynnik efektywności energetycznej [EEI] 129,47130,83130,72130,62
Klasa efektywności energetycznej  A++ A++ A++ A++
Maksymalne ciśnienie pracy kotła [bar] 2222
Wymagany ciąg kominowy [mbar] 0,150,150,20,2
Pojemność wodna [dm3] 51708080
Zakres nastaw regulatora temperatury [oC] 55-85 55-85 55-85 55-85
Minimalna temperatura powrotu do kotła [oC] 55555555
Maksymalny pobór energii elektrycznej [W] 340340340340
Głośność kotła [dB] 58596061

Załączone dokumenty do produktu. Koniecznie zobacz.

FAQ i pomoc w AleKotły.pl
Do pobrania
Rodzaj pieca C.O.
Kocioł C.O. na pellet
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

20 KW
Rodzaj paliwa

Rodzaj spalanego paliwa.

Pellet
Typ kotła C.O.
Kocioł automatyczny z podajnikiem
Typ sterownika
Tech ST-7110

 

Najważniejsze funkcje sterownika ST-7110 zPID:

 • sterowanie zapalarką;
 • sterownie wentylatorem;
 • sterowanie czyszczeniem palnika;
 • sterowanie podajnikiem paliwa;
 • sterowanie pompami c.o., c.w.u. i jedną pompą dodatkową;
 • płynne sterowanie zaworem mieszającym;
 • sterowanie pogodowe zaworu;
 • sterowanie tygodniowe;
 • obsługa rusztu;
 • podgląd ilości paliwa w zasobniku.

 

Algorytm PID

PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

Tak
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Zdalny dostęp online

Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

Rakoczy Stal Sp. z o.o.

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

5 lat gwarancji
5 lat gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixelpixelpixelpixelpixel