SAS Compact 20 kW

 • Kocioł na eko groszek 5 Klasy
SAS Compact 20 kW
SAS Compact 20 kW
SAS Compact 20 kW
SAS Compact 20 kW
SAS Compact 20 kW
SAS Compact 20 kW
SAS Compact 20 kW
W promocji Przecena
Producent: SAS Busko
Gwarancja: 5 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. na ekogroszek
Moc grzewcza: 20 KW
Rodzaj paliwa: ekogroszek
Typ sterownika: Tech ST-555
Algorytm PID: Tak
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online: Tak - w standardzie
Nazwa producenta: SAS Busko Sp. z o.o.
Stawka Vat:
Vat 23%
16 390,00 zł
16 390,00 zł
/ szt.
3 szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Kotły SAS Busko w AleKotły.pl

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swojej działalności, czyli od roku 1980 roku zajmuje się produkcją kotłów grzewczych. W miarę dynamicznego rozwoju, przez 30 lat działalności ZMK SAS przerodził się w jednego z czołowych producentów branży kotlarskiej w Polsce.

Dzisiaj w ofercie firmy znajdują się urządzanie na paliwa stałe oraz biomasę. Kotły spełniają rygorystyczne normy dotyczące emisji zanieczyszczeń. ZMK SAS to gwarancja najwyższej jakości oferowanych produktów. Kotły tego producenta cechują się niespotykaną niezawodnością i funkcjonalnością. Firma oferuje w swoich produktach wiele innowacyjnych rozwiązań, a jej produkty objęte są Prawem Ochronnym nadanym przez Urząd Patentowy. Jakość użytych materiałów i komponentów gwarantują bezproblemową pracę urządzenia przez wiele sezonów grzewczych.

SAS COMPACT – kompaktowe rozwiązanie dla Twojego domu.

Kompaktowe wymiary umożliwiające montaż i eksploatację w małej kotłowni. Kocioł jest dostępny w wersji z czopuchem do tyłu lub z czopuchem do góry.

Urządzenie cechuje się wysoką sprawnością dochodzącą do 89,8 ÷ 90,4 % oraz dużą efektywnością procesu spalania dzięki zastosowaniu w konstrukcji wymiennika kanałów spalinowych w postaci płomieniówek (rur) oraz paneli ceramicznych bezpośrednio nad paleniskiem.

Kocioł jest w pełni automatycznym urządzeniem. Palenie odbywa się całkowicie automatyczne: specjalna retorta do spalania ekogroszku.

Kocioł grzewczy typu SAS COMPACT jest niskotemperaturowym kotłem C.O. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. SAS COMPACT o mocy 10÷25 kW jest zaprojektowany i przystosowany do spalania w trybie automatycznym paliwa stałego. Paliwem zastosowawczym jest węgiel kamienny sortymentu groszek, o granulacji 5÷25 mm (groszek energetyczny, płukany, typ 31.2 o nazwie handlowej „eko-groszek”.

Kocioł posiada korpus wodny wykonany z blach i rur (płomieniówki) stalowych konstrukcji spawanej. Płaszcz wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, podzielony przestrzeniami wodnymi. Wewnętrzne przegrody wymiennika ciepła wykonane są ze stali kotłowej gat. P265GH o grubości 6 mm, zewnętrzny korpus płaszcza wodnego wykonany jest ze stali konstrukcyjnej gat. S235JR o grubości 4 mm. Wymiennik kotła posiada zabudowany trwale układ zespórek stężających jego powłoki (elementy wzmacniające w postaci tzw. „szyć”).

Specjalna konstrukcja drzwiczek sprzyja ograniczeniu strat ciepła w kotłowni (rozwiązanie konstrukcyjne otworów rewizyjnych objęte jest Prawem Ochronnym Nr 68867 nadanym przez Urząd Patentowy RP

Paliwo do palnika (retorty) jest dostarczane ze zbiornika za pomocą mechanicznego podajnika ślimakowego napędzanego silnikiem elektrycznym – za pośrednictwem wysokiej jakości przekładni o dużym przełożeniu wewnętrznym – umieszczonego w zamkniętej rurze osłonowo – prowadzącej. Układ podajnika jest wyposażony w element zabezpieczający przed przeciążeniem (sworzeń zawleczka).

W skład systemu kontroli spalania wchodzą:

 • sterownik mikroprocesorowy;
 • czujnik temperatury czynnika grzewczego;
 • czujnik temperatury spalin;
 • czujnik hallotronowy rusztu;
 • czujnik płomienia;
 • Sterownik

  Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

  SAS Bio Compact Sterownik w AleKotły.pl

  Sterownik TECH ST-555

  Kocioł wyposażony jest w funkcjonalny sterownik TECH ST-555 z kolorowym dotykowym wyświetlaczem. Sterownik może być ustawiony w tryb obsługujący algorytm PID. Doskonale radzi sobie z obsługą czterech pomp obiegowych, dwóch zaworów mieszających, czujnikiem pogodowym, regulatorem pokojowym, czujnikiem temperatury spalin.

 • Sterowanie podajnikiem;
 • Sterowanie rusztem czyszczącym palnik;
 • Sterowanie wentylatorem nadmuchowym;
 • Sterowanie wentylatorem wyciągowym ;
 • Sterowanie pompą centralnego ogrzewania ‐ C.O.;
 • Sterowanie pompą ciepłej wody użytkowej ‐ C.W.U.;
 • Płynne sterowanie zaworem mieszającym;
 • Sterowanie pompami dodatkowymi (maksymalnie czterema) z możliwością wyboru rodzaju urządzenia (pompa C.O., pompa C.W.U., pompa cyrkulacyjna, pompa podłogowa);
 • Wbudowany moduł sterujący zaworem;
 • Sterowanie pogodowe zaworu;
 • Sterowanie tygodniowe;
 • Współpraca z regulatorem pokojowym z komunikacją tradycyjną (dwustanową) lub wyposażonym w komunikację RS;
 • Opcja palenia ręcznego;
 • Podgląd ilości paliwa w zasobniku;
 • Pomiar jasności płomienia;
 • Aktualizacja oprogramowania przez USB;
 • Możliwość podłączenia modułu ST‐65 GSM – umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami sterownika za pomocą telefonu komórkowego;
 • Możliwość podłączenia modułu sterującego układami pieców w kaskadzie;
 • Możliwość podłączenia dwóch dodatkowych modułów sterujących zaworami (np.: ST‐61 lub ST‐431N);
 • Obsługa bufora.
 • Opcjonalnie sterownik może współpracować z: modułem sterującym ST-431N, i-1, i-1m do dodatkowego zaworu mieszającego; modułem GSM ST 65; regulatorem pokojowy: ST-292v3, ST-292v2, ST-296, ST-280, ST-280+ST-260, ST-281C; modułem ST-67 sterujący zewnętrznym podajnikiem paliwa; modułem ST-66B obsługi bufora ciepła; modułem ST-503 sterującym kaskadą max. 4 kotłów pelletowych.


  Dotacje i dofinansowania

  Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.

  Kocioł spełnia wymagania klasy 5 (najwyższa) wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, granicznych wartości emisji zanieczyszczeń, restrykcyjnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa użytkowania. Spełnia wymagania ekoprojektu EcoDesign określone Rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe. Wybierając kocioł SAS Bio Compact mają Państwo możliwość udziału w programach dofinansowania.

  Zestawienie kotłów z serii SAS Compact

  Nominalna moc/typ kotłakW1012152025
  Pow. grzewcza wymiennikam20.91.01.31.82.2
  Zakres mocykW3,0 ÷ 103,6 ÷ 124,5 ÷ 156,0 ÷ 207,5 ÷ 25
  Sprawność 89,8 ÷ 90,489,8 ÷ 90,589,8 ÷ 90,689,8 ÷ 90,789,8 ÷ 90,8
  Klasa efektywności energetycznej-BBBBB
  Klasa kotła klasa 5 (najwyższa)klasa 5 (najwyższa)klasa 5 (najwyższa)klasa 5 (najwyższa)klasa 5 (najwyższa)
  Paliwowęgiel kamienny typ 31.2ekogroszekekogroszekekogroszekekogroszekekogroszek
  Klasa paliwa (wg PN-EN 303-5:2012)paliwo kopalne - klasa „a"klasa „a"klasa „a"klasa „a"klasa „a"
  Zużycie paliwa *kg/h0,70.91,11,41,8
  Pojemność zasobnika paliwadm3130150260280280
  Pojemność zasobnika paliwakg100115195210210
  Pojemność wodna kotłal57688090115
  Masa kotła (bez wody)kg400430470530570
  Wymagany minimalny ciąg spalinmbar~0,15~0,18~0,20~0,20~0,22
  Zalecana temp. robocza wody grzewczej°C60 ÷ 8061 ÷ 8062 ÷ 8063 ÷ 8064 ÷ 80
  Max. dopuszczalna temperatura robocza°C8585858585
  Max. dopuszczalne ciśnienie roboczebar1,51,51,51,51,5
  Wymagana temp. wody powrotnej**°C5050505050
  Zasilanie elektryczneV/Hz~230V/50Hz~230V/50Hz~230V/50Hz~230V/50Hz~230V/50Hz
  Pobór mocy ***Wdo 180do 181do 182do 183do 184
  Poziom hałasudB< 65 dB(A)< 65 dB(A)< 65 dB(A)< 65 dB(A)< 65 dB(A)
  Amm10001000103010301100
  Amm680680740740820
  Bmm990990109012001200
  B1mm490490490560560
  Hmm13001370157015701570
  H1mm12901370141014101410
  H2mm9401010105010501050
  H3mm165165165160160
  Przekrój czopucha (średnica zew.)mmØ160Ø160Ø180Ø180Ø180
  Średnica króćca zasilanie/powrót) G 1¼G 1¼G 1¼G 1½G 1½
  Średnica króćca spustowego G ¾G ¾G ¾G ¾G ¾
  Zawór bezpieczeństwa (2,5bar) G ½G ½G ½G ½G ½
  Min. wysokość komina 66778
  Min. przekrój przewodu kominowegocm x cm16x1616x1618x1818x1820x20
  Min. przekrój przewodu kominowegommØ 160Ø 160Ø 210Ø 210Ø 220
  Do pobrania
  Rodzaj pieca C.O.
  Kocioł C.O. na ekogroszek
  Moc grzewcza

  Nominalna moc grzewcza urządzenia.

  20 KW
  Rodzaj paliwa

  Rodzaj spalanego paliwa.

  ekogroszek
  Typ kotła C.O.
  Kocioł automatyczny z podajnikiem
  Typ sterownika
  Tech ST-555
  Algorytm PID

  PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

  Tak
  Klasa urządzenia
  5 Klasa - Najwyższa

  5 Klasa - Najwyższa

  Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

  Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

   

  EcoDesign 2020

  Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

  Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

  Tak
  Programy dofinansowań
  Czyste Powietrze
  ,
  Stop Smog
  Układ instalacji C.O.
  Kotłownia w układzie otwartym
  ,
  Kotłownia w układzie zamkniętym

  Zdalny dostęp online

  Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

  Tak - w standardzie
  Nazwa producenta

  Pełna nazwa rejestrowa producenta.

  SAS Busko Sp. z o.o.
  5 lat gwarancji
  5 lat gwarancji
  Zapytaj o produkt
  Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
  Napisz swoją opinię
  Twoja ocena:
  5/5
  Dodaj własne zdjęcie produktu:
  pixelpixelpixelpixelpixel