PEREKO PI - 10 kW

  • Kocioł indukcyjny na prąd elektryczny
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
PEREKO PI - 10 kW
W promocji Przecena
Producent: PEREKO
Seria: PEREKO PI
Gwarancja: 20 lat gwarancji
Moc grzewcza: 10 KW
Powierzchnia grzewcza: 60 m2 - 180 m2
Typ sterownika: Dedykowany producenta
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog, Dotacje gminne
Głośność pracy urządzenia: < 41 dB
Rozmiar króćca zasilania: 3/4 cala
Rozmiar króćca powrotu: 3/4 cala
Możliwa praca z buforem: Tak
Wysokość: 553 mm
Szerokość: 405 mm
Głębokość: 587 mm
Waga urządzenia: 128 kg
Stawka Vat:
Vat 8%
25 999,00 zł
25 999,00 zł
22 799,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 12% (3 200,00 zł).
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 2 279,90 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Kocioł indukcyjny na prąd elektryczny - PEREKO PI 10 kW

Kocioł indukcyjny π działa w oparciu o zjawisko indukcji elektromagnetycznej polegającej na zmianie strumienia pola magnetycznego.

Szczytowe osiągnięcie wśród urządzeń grzewczych.

Kocioł indukcyjny π to urządzenie stanowiące klasę samą w sobie. Posiada całe spektrum zalet. Jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i osiedli mieszkaniowych, prywatnych przedsiębiorstw, obiektów użyteczności publicznej ceniących sobie zwrot kosztów nie tylko na płaszczyźnie finansowej. Zakup kotła wymaga jednorazowej inwestycji, ale komfort i zasadność jego używania są wielopłaszczyznowe i nie przeliczają się tylko na pieniądze. Kocioł jest wyjątkowo wydajny. Jest również tańszy w eksploatacji w porównaniu z innymi nowoczesnymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

Zasada działania.

Indukcyjny kocioł centralnego ogrzewania π jest urządzeniem elektromagnetycznym. Podstawą konstrukcji jest trójfazowy suchy transformator ze zwartym uzwojeniem wtórnym. Uzwojenie wtórne w tej konstrukcji staje się komorą grzewczą. Cała moc cieplna wytwarzana w komorze grzewczej jest oddawana przepływającej wodzie. Konstrukcja komory została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić obciążenie termiczne wymiennika nie większe niż 3 W/cm² (dla porównania: obciążenie termiczne grzałek w kotłach oporowych wynosi 22 W/cm²). W procesie podgrzewania woda jest poddawana „uzdatnianiu elektromagnetycznemu”. Energia cieplna jest wygenerowana przez pole elektromagnetyczne bezpośrednio w komorze grzewczej – wymienniku, który jest usytuowany na kolumnach transformatora pomiędzy połówkami pierwotnego uzwojenia. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne zmniejszenie strat pola elektromagnetycznego. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej przeznaczonej do kontaktu z produktami spożywczymi. Kocioł jest wyprodukowany z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i osiągnięć nowoczesnej technologii, co zapewnia żywotność kotła do 50 lat! Jest to unikalne rozwiązanie i aktualnie nikt na świecie nie produkuje kotłów o takiej konstrukcji.

Pełnia komfortu i bezpieczeństwa

Urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca i nie wymaga budowy dodatkowych pomieszczeń. Zapewnia całkowicie bezpieczną i niezawodną eksploatację. Wysoka sprawność (98%) powoduje niskie koszty produkcji ciepła. Ma nadzwyczajnie długą żywotność – przy niezmiennej sprawności w całym okresie pracy. W tym czasie nie wymaga obsługi przez człowieka, czyszczenia, wymiany czegokolwiek ani uzupełniania paliwa.

Ekologia w najwyższym rozumieniu

Kocioł Indukcyjny π jest wszechstronnie przebadany i spełnia najwyższe wymagania ochrony środowiska i oszczędności energii. Jego praca jest neutralna dla ludzi, zwierząt i roślin. Jest w pełni ekologiczny, nie emituje spalin ani odpadów. Wykonany z materiałów podlegających recyklingowi.

Niskie koszty eksploatacji

Kocioł indukcyjny serii π to najlepsza alternatywa dla osób budujących swój dom w technologii: zero-energetycznej (A++), pasywnej (A+), nisko-emisyjnej (A), energooszczędnej (B), jak również średnio energooszczędnej (C). Domy wybudowane w takiej technologii lub w odpowiedni sposób przystosowane do niej poprzez termomodernizację, charakteryzują się niewielkim współczynnikiem EU – wskaźnikiem zapotrzebowania energetycznego. W związku z tym, ogrzewanie mieszkania indukcyjnym kotłem serii π staje się rewolucyjnym rozwiązaniem w technologii nowoczesnego ogrzewania budynków. Przy zastosowaniu zbiornika buforowego oraz uruchomieniu u swojego dostawcy prądu taryfy G12 – koszty ogrzewania C.O. spadają do bardzo niskich poziomów, czyniąc kocioł poważną konkurencją dla innych, powszechnych sposobów ogrzewania. To wszystko zasługa zjawiska indukcji elektromagnetycznej, jakie zostało wykorzystane w urządzeniu. Sprawia ono, że kocioł nagrzewa wodę w bardzo szybkim tempie. Poniżej wykres obrazujący tę zależność. Indukcyjne kotły serii π przekazują moc cieplną prawie natychmiast. Ponieważ posiadają dużą bezwładność szybko uzyskują moc nominalną. W budynkach klasy A++, A+ i A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym π są niższe od ogrzewania węglem (taryfa G12). W budynkach klasy B, C i D koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym π są niższe lub porównywalne z gazem ziemnym (taryfa G12). Czas rozruchu klasycznych kotłów jest wielokrotnie dłuższy. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem mającym wpływ na ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją kotła indukcyjnego serii π jest komora grzewcza wykonana ze stali nierdzewnej o bardzo długiej żywotności, przez co uzyskaliśmy bardzo niskie obciążenie cieplne wymiennika. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w konstrukcji kotła cała energia cieplna generowana jest bezpośrednio w komorze grzewczej, dzięki czemu w sposób drastyczny ograniczyliśmy straty pola elektromagnetycznego, co bezpośrednio wpływa na ograniczenie kosztów związanych z codzienną eksploatacją urządzenia.

Praktycznie bezobsługowy – wygoda, czas, oszczędność!

Kocioł indukcyjny serii π jest kotłem całkowicie bezobsługowym. Na sterowniku ustawia się wyłącznie podtrzymanie zadanej temperatury, jaką urządzenie powinno utrzymać na zbiorniku buforowym oraz godziny załączania się kotła, by dogrzać wodę w zbiorniku. Kocioł załącza się samoczynnie (nie emitując żadnych dźwięków czy wibracji) w godzinach obowiązywania tańszych stawek za kWh w taryfie G12. Po dogrzaniu wody do zadanej temperatury urządzenie wyłącza się, obliczając czas do kolejnego załączenia.. Nie ma potrzeby monitorowania pracy kotła, sprawdzania jego parametrów, dokonywania dodatkowych ustawień itp. Kocioł został tak zaprojektowany, aby zawsze podtrzymywać zadaną temperaturę zarówno w systemie C.O. jak i C.W.U. Ponadto, sterownik pozwala na dobór programu sterowania kotłem według własnych potrzeb oraz komfortu użytkowania, pozwala na priorytetowe ustawianie włączenia i wyłączenia kotła o precyzyjnie określonej godzinie w danym dniu tygodnia.

Długa żywotność urządzenia

Żywotność kotła indukcyjnego serii π obliczona jest na około 50 lat. Zastosowane w nim rozwiązania, podzespoły, zakupywane są wyłącznie od sprawdzonych Dostawców (w kotle nie ma podzespołów wyprodukowanych w Chinach). Serce kotła – wymiennik ze stali nierdzewnej, który zabudowany jest w transformatorze opracowanym, przetestowanym i wykonywanym specjalnie i wyłącznie na potrzeby zastosowania go w urządzeniu sprawia, że kocioł staje się urządzeniem zdolnym pracować przez długie lata. W związku z tym, po rejestracji urządzenia na portalu PEREKO, na urządzenie udzielana jest 20-letnia gwarancja zgodnie z warunkami opisanymi w Dokumentacji Techniczno-Ruchowej Kotła. Ponadto, parametry kotła przez cały okres jego użytkowania pozostają bez zmian. Sprawność (bez mała 99%), wydajność, czas pracy czy prędkość nagrzewania wody nie zmieniają się nawet po 40 latach..

Przygotowanie kotłowni nie jest już problemem

Kocioł indukcyjny serii π jest kotłem o bardzo małych gabarytach. Jego kompaktowe wymiary, brak przenoszenia wibracji i bezgłośna eksploatacja, pozwalają instalację w praktycznie każdym miejscu. Użytkownik nie musi przygotowywać miejsca na składowanie opału, wykonywać zgodnych z normami kominów tak jak ma to miejsce w kotłach stałopalnych, martwić się o porządek i zapylenie w kotłowni. Wykonanie instalacji elektrycznej dla kotła jest bardzo proste, wystarczy podłączyć go do zasilania 3-fazowego poprzez zestaw odpowiednich zabezpieczeń różnicowo-prądowych (niebawem dostępnych w ofercie PEREKO). Instalacja hydrauliczna nie wiele się różni od instalacji standardowo budowanych dla innych urządzeń grzewczych z małym wyjątkiem – w przypadku kotła serii π jest ona prostsza i tańsza w montażu.. Dla przeciętnego domu wystarczy zbiornik buforowy o pojemności 700-800 litrów, który bez problemu zamontuje się w każdej, nawet małej kotłowni. Na uwagę zasługuje również fakt, iż instalacja i użytkowanie kotła indukcyjnego nie wymaga wymiany grzejników (współpracuje z grzejnikami stalowymi, miedzianymi czy aluminiowymi) tak jak ma to miejsce w przypadku zastosowania innego, elektrycznego systemu grzewczego. Kocioł jest ekologiczny, nie emituje spalin, odpadów ani tlenków, dlatego też nie ma konieczności instalowania dodatkowych urządzeń dla bezpieczeństwa użytkowania systemu grzewczego.

Darmowe ogrzewanie? – to jest możliwe!

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych może całkowicie lub częściowo kompensować wydatki na energię elektryczną. Ponieważ panele fotowoltaiczne są najbardziej efektywne wtedy, gdy najmniej potrzebujemy energii elektrycznej, warto zakumulować energię, wysyłając ją do sieci energetycznej. Większość tej energii (80%) możemy wykorzystać w dowolnej chwili. W takim przypadku instalator systemu fotowoltaicznego instaluje licznik dwukierunkowy. Najbardziej opłacalną jest instalacja paneli fotowoltaicznych przy dużym zapotrzebowaniu energii elektrycznej np. do ogrzewania i/lub podgrzewania wody użytkowej. Podstawą doboru paneli fotowoltaicznych służy wskaźnik EK (zapotrzebowanie na energię końcową budynku). W praktyce odzwierciedla, ile energii potrzeba na roczną eksploatację budynku. We wskaźniku tym bilansowane są straty energii uciekającej przez przegrody zewnętrzne i wentylację, sprawności urządzeń grzewczych, zużycie energii do przygotowania c.w.u. oraz zyski energetyczne z nasłonecznienia, od przebywających w domu ludzi oraz energii wytwarzanej przez inne urządzenia domowe.

Do pobrania
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

10 KW
Sprawność urządzenia
98,6 %
Powierzchnia grzewcza

Orientacyjny metraż pomieszczeń jakie możemy ogrzać urządzeniem. W sprawie doprecyzowania odpowiedniej mocy urządzenia, prosimy o kontakt z obsługą naszego sklepu.

60 m2 - 180 m2
Typ sterownika
Dedykowany producenta
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
,
Dotacje gminne
Parametry pracy urządzenia
Maksymalny pobór prądu
16 A
Zasilanie
3L ~400 V
Parametry przyłączeniowe
Głośność pracy urządzenia
< 41 dB
Rozmiar króćca zasilania
3/4 cala
Rozmiar króćca powrotu
3/4 cala
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Wymiary urządzenia
Możliwa praca z buforem
Tak
Wysokość
553 mm
Szerokość
405 mm
Głębokość
587 mm
Waga urządzenia
128 kg
20 lat gwarancji
20 lat gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixelpixelpixel