RAKOCZY DUO - 17 kW

 • Kocioł c.o. na drewno i pellet - EcoDesign - Dotacja Czyste Powietrze
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
RAKOCZY DUO - 17 kW
W promocji Przecena
Producent: RAKOCZY
Gwarancja: 5 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. na pellet
Moc grzewcza: 17 kW
Rodzaj paliwa: Pellet, Drewno
Typ sterownika: Tech DUO
Algorytm PID: Tak
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online: Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta: Rakoczy Stal Sp. z o.o.
Stawka Vat:
Vat 23%
36 000,00 zł
28 040,00 zł
Cena na telefon
Oszczędzasz 100% (28 040,00 zł).
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 0,00 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Rakoczy w AleKotły.pl

Marka Rakoczy jest jedną z najstarszych marek kotlarskich w Polsce.

Przez pół wieku istnienia marka RAKOCZY ewoluowała z małej, lokalnej, rodzinnej firmy do jednego z czołowych producentów i eksporterów nowoczesnych automatycznych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Rakoczy od ponad 50 lat zajmuje się produkcją kotłów c.o. Wyposaża polskie domy w sprawdzone rozwiązania zapewniając komfort i wygodę swoim klientom.

Kocioł c.o. na drewno i pellet - Rakoczy DUO 17 kW

Dwa paliwa w jednym kotle c.o.!

Rakoczy Duo to duża oszczędność i wygoda. Kocioł łączy w sobie dwie najbardziej pożądane cechy, duża oszczędność wynikająca z możliwości spalania drewna i wygodę korzystania z pelletu kiedy zajdzie taka potrzeba.

Dzięki procesowi zgazowania drewna kawałkowego dodatkowo rosną oszczędności w domowym budżecie.

DUO to wyjątkowy na rynku automatyczny kocioł pozwalający na zasilenie zarówno polanami drewna kawałkowego, jak i pelletem drzewnym. Załadowane ręcznie do komory spalania drewno jest rozpalane automatycznie palnikiem pelletowym. Drewno spalane jest z wykorzystaniem procesu zgazowywania, po jego wypaleniu i dalszym zapotrzebowaniu na ciepło automatycznie uruchamiany jest proces spalania pelletu z zasobnika. Daje to użytkownikowi ogromną wygodę i swobodę w codziennym korzystaniu z pieca. Duży zasobnik na pellet pozwala na kilkudniową pracę urządzania bez żadnego nadzoru i martwienia się o dokładanie paliwa do kotła.

RAKOCZY DUO TECHNOLOGICZNIE DOSKONAŁY

W kotle c.o. RAKOCZY DUO zastosowano najnowocześniejsze technologie stosowane w kotłach pelletowych oraz kotłach co zgazowujących drewno. Sercem kotła jest jeden z najlepszych na świecie palników pelletowych, w którym za proces spalania odpowiada unikalny system oparty o zaawansowane czujniki podciśnienia, czujniki poziomu paliwa na ruszcie i opcjonalnie sondę lambda, poprawiającą jeszcze bardziej precyzję spalania paliwa w komorze kotła. Palnik ten oferuje nieosiągalną dla większości palników pelletowych precyzję w doborze optymalnych parametrów spalania do granulacji i składu chemicznego paliwa.

RAKOCZY DUO TO

 • dwa alternatywne źródła ciepła w jednym urządzeniu;
 • niespotykana wygoda w codziennym użytkowaniu;
 • unikalna na rynku funkcja automatycznego rozpalania drewna;
 • długi czas pracy na samym pellecie.

Sterownik

Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

Rakoczy DUO kocioł c.o. Sterownik w AleKotły.pl

Najważniejsze funkcje sterownika DUO:

 • sterowanie zapalarką;
 • sterowaniem czyszczeniem palnika;
 • sterowanie pracą podajnika paliwa;
 • sterowanie pracą wentylatora;
 • obsługa i sterowanie 4 pompami: c.o., c.w.u.;
 • sterowanie dwoma pompami zaworu;
 • sterowanie dwoma zaworami mieszającymi;
 • sterowanie pogodowe;
 • możliwość ustawienia parametrów sterowania tygodniowego kotła;
 • 6 trybów wyboru paliwa;
 • łatwe i wygodne sterowanie buforem;
 • możliwość podłączenia sterownika pokojowego;
 • automatyczna regulacja procesu spalania.

Dotacje i dofinansowania

Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.

Niezależnie od stosowanego paliwa kocioł DUO osiąga sprawność i parametry emisyjne 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012. Spełnia także wymagania dyrektywy Ekoprojekt (Ecodesign) 200-/125/WE dzięki czemu kwalifikuje się do większości programów dotacyjnych w Polsce i może być użytkowany na obszarach, na których obowiązują nawet najbardziej restrykcyjne przepisy i uchwały antysmogowe.

Kocioł spełnia wymagania najwyższej, 5 klasy czystości spalania oraz dyrektywy ws. Ekoprojektu dla obydwu rodzajów paliwa dzięki czemu kocioł jest zgodny ze wszystkimi aktualnymi przepisami prawa (uchwały antysmogowe, rozporządzenia krajowe) oraz z wchodzącą od stycznia 2020 roku unijną dyrektywą ws. Ekoprojektu.

Zestawienie kotłów z serii Rakoczy DUO

Model Rakoczy DUO 17kWRakoczy DUO 21 kWRakoczy DUO 29 kWRakoczy DUO 37 kW
Moc cieplna nominalna na drewnie kW 17212937
Moc cieplna nominalna na pellecie kW 17213140
Klasa kotła  klasa 5 klasa 5 klasa 5 klasa 5
Paliwo wg normy  pellet / drewnopellet / drewnopellet / drewnopellet / drewno
Sprawność kotła na drewnie % 89,1989,489,9290,45
Sprawność kotła na pellecie % 8989,0789,2289,36
Pojemność komory załadunkowej l 108108156156
Maksymalna długość polan drewna mm 500500500500
Masa kotła kg 673673794794
Średnica czopucha mm 150150150150
Temperatura spalania drewna oC 160175170180
Temperatura spalania pelletu oC 150155160175
Strumień masy spalin na drewnie g/s 12121315
Strumień masy spalin na pellecie g/s 13151923
Pojemność wodna m3 727291,690,2
Ciąg kominowy drewno/pellet PA 15.lis13.gru13.gru13/13
Maksymalne ciśnienie pracy kotła bar 2222
Klasa efektywności energetycznej  A+ A+ A+ A+
Maksymalny pobór energii elektrycznej na drewnie W 77798286
Maksymalny pobór energii elektrycznej na pellecie W 113116123130

Najczęstsze pytania. Ciekawostki. Pomoc i wsparcie. Instrukcje obsługi.

FAQ i pomoc w AleKotły.pl
Do pobrania
Rodzaj pieca C.O.
Kocioł C.O. na pellet
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

17 kW
Rodzaj paliwa

Rodzaj spalanego paliwa.

Pellet
,
Drewno
Typ kotła C.O.
Kocioł automatyczny z podajnikiem
Typ sterownika
Tech DUO
Algorytm PID

PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

Tak
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Zdalny dostęp online

Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

Rakoczy Stal Sp. z o.o.

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

5 lat gwarancji
5 lat gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixelpixelpixelpixelpixel