RAKOCZY Hotter - 10 kW

  • Kocioł c.o. na ekogroszek 5 Klasy - EcoDesign - Możliwość dotacji na piec z programu Czyste Powietrze
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
RAKOCZY Hotter - 10 kW
W promocji Przecena
Producent: RAKOCZY
Gwarancja: 5 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. na ekogroszek
Moc grzewcza: 10 KW
Rodzaj paliwa: ekogroszek, Węgiel , Drewno
Typ kotła C.O.: Kocioł zasypowy
Typ sterownika: Tech ST-880
Algorytm PID: Tak
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online: Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta: Rakoczy Stal Sp. z o.o.
Stawka Vat:
Vat 23%
6 999,00 zł
6 999,00 zł
6 199,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 11% (800,00 zł).
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 619,90 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Rakoczy w AleKotły.pl

Marka Rakoczy jest jedną z najstarszych marek kotlarskich w Polsce.

Przez pół wieku istnienia marka RAKOCZY ewoluowała z małej, lokalnej, rodzinnej firmy do jednego z czołowych producentów i eksporterów nowoczesnych automatycznych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Rakoczy od ponad 50 lat zajmuje się produkcją kotłów c.o. Wyposaża polskie domy w sprawdzone rozwiązania zapewniając komfort i wygodę swoim klientom.

Kocioł zasypowy na drewno i ekogroszek - RAKOCZY Hotter 10 kW

TRADYCYJNY KOCIOŁ Z NOWOCZESNĄ "DUSZĄ"

W kotle Hotter połączono tradycję z nowoczesnością. Dzięki temu powstał piec c.o., który cechuje prostota obsługi znana z tradycyjnych kotłów z ręcznym zasypem paliwa oraz wysoka sprawność cieplna. Hotter cechuje się bardzo niską emisją spalin, która była do tej pory osiągalna wyłącznie przez najnowocześniejsze, automatyczne kotły c.o.

Sercem Hottera jest opatentowana, ceramiczna komora spalania, w której paliwo węglowe jest najpierw odgazowywane, a następnie spalane wraz z lotnymi związkami gazowymi za pomocą ceramicznych dysz dopalających.

Rozwiązanie to zapewnia rzeczywistą i stałą sprawność cieplną na poziomie 90% oraz emisję pyłów mniejszą nawet o 98% w porównaniu z tradycyjnymi, komorowymi kotłami węglowymi.

Kocioł przeznaczony jest do spalania drobnego sortymentu węgla kamiennego - ekogroszku. Rozpalanie kotła odbywa się ręcznie za pomocą drewna kawałkowego. Po rozpaleniu kotła proces spalania kontrolowany jest przez zaawansowaną automatykę kotła, która wykorzystując inteligentny algorytm PID w oparciu o temperaturę spalin precyzyjnie dobiera najbardziej odpowiednie parametry spalania.

Kocioł posiada innowacyjną, chronioną patentem ceramiczną komorę służącą do zgazowania węgla i efektywnego spalania lotnych produktów tego procesu przy udziale powietrza pierwotnego i wtórnego. Pozwala to z bardzo wysoką i nieosiągalną dla tradycyjnych kotłów sprawnością spalać węgiel w sposób całkowicie przyjazny środowisku naturalnego i zgodny z najbardziej restrykcyjnymi normami emisyjnymi.

W standardzie kotła c.o. znajduje się automatyka sterująca oraz wentylator wyciągowy - niezbędny do właściwej pracy kotła komorowego.

Po rozpaleniu kotła proces spalania kontrolowany jest przez sterownik ST-880*, który wykorzystując inteligentny algorytm zPID w oparciu o temperaturę̨ spalin precyzyjnie dobiera najbardziej odpowiednie parametry spalania paliwa.

Sterownik

Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

Rakoczy Hotter Sterownik Tech ST 880 w AleKotły.pl

Nad całością procesu spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-880 zPID, który oprócz sterowania pracą wentylatora steruje także trzema pompami (c.o., c.w.u. oraz pompą cyrkulacyjną), a także współpracuje z regulatorami pokojowymi, modułami GSM i ETHERNET.

Najważniejsze funkcje sterownika ST-880 zPID:

  • sterowanie wentylatorem i zaworem mieszającym;
  • sterowanie 3 pompami: c.o., c.w.u., cyrkulacyjną;
  • możliwość sterowania dwoma zaworami mieszającymi za pośrednictwem dodatkowego modułu Tech ST-61;
  • automatycznie utrzymywanie nadmuchu podczas rozpalania;
  • współpraca z regulatorem pokojowym.

Dotacje i dofinansowania

Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.

Hotter to zasypowy (komorowy) kocioł na węgiel spełniający wymagania 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012 oraz unijnej dyrektywy 2009/125/WE (tzw. Ekoprojekt).

Zestawienie kotłów c.o. z serii Rakoczy Hotter

Moc cieplna nominalna kW Hotter 10 kWHotter 15 kWHotter 20 kW
Klasa kotła  klasa 5 klasa 5 klasa 5
Paliwo wg normy ekogroszekekogroszekekogroszek
Maksymalna sprawność cieplna%88,3-89,588,3-89,688,3-89,7
Masa kotłakg272312355
Minimalna temperatura zasilaniaoC555555
Maks. temp. wody wylotowej c.o.oC959697
Temperatura spalin przy nominalnej mocy kotłaoC140-150140-151140-152
Strumień masy spalin przy normalnej mocyg/s10,2-13,710,2-13,810,2-13,9
Pojemność wodnam3557084
Pojemność komory załadowczejdm3223040
Wymagany ciąg kominowy mbar0,21,22,2
Zakres nastaw regulatora temperaturyoC45-8045-8145-82
Maksymalne ciśnienie pracy kotłabar234
Czas spalania węgla przy mocy nominalnejh4-54-54-5
Klasa efektywności energetycznej CCC
Maksymalny pobór energii elektrycznejW808080
Pobór mocy przez sterownikW555
Pobór mocy przez wentylatorW757575

Załączone dokumenty do produktu. Koniecznie zobacz.

FAQ i pomoc w AleKotły.pl
Do pobrania
Rodzaj pieca C.O.
Kocioł C.O. na ekogroszek
Moc grzewcza

Nominalna moc grzewcza urządzenia.

10 KW
Rodzaj paliwa

Rodzaj spalanego paliwa.

ekogroszek
,
Węgiel
,
Drewno
Typ kotła C.O.
Kocioł zasypowy
Typ sterownika
Tech ST-880
Algorytm PID

PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

Tak
Klasa urządzenia
5 Klasa - Najwyższa

5 Klasa - Najwyższa

Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

 

EcoDesign 2020

Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

Tak
Programy dofinansowań
Czyste Powietrze
,
Stop Smog
Układ instalacji C.O.
Kotłownia w układzie otwartym
,
Kotłownia w układzie zamkniętym

Zdalny dostęp online

Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

Rakoczy Stal Sp. z o.o.

Pełna nazwa rejestrowa producenta.

5 lat gwarancji
5 lat gwarancji
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixelpixelpixelpixelpixel