SAS Bio Compact 10 kW

 • Kocioł na pellet 5 Klasy
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
SAS Bio Compact 10 kW
W promocji Przecena
Producent: SAS Busko
Gwarancja: 5 lat gwarancji
Rodzaj pieca C.O.: Kocioł C.O. na pellet
Moc grzewcza: 10 KW
Rodzaj paliwa: Pellet
Typ sterownika: Tech ST-555P
Algorytm PID: Tak
Klasa urządzenia: 5 Klasa - Najwyższa
EcoDesign 2020: Tak
Programy dofinansowań: Czyste Powietrze, Stop Smog
Zdalny dostęp online: Tak - opcjonalnie
Nazwa producenta: SAS Busko Sp. z o.o.
Stawka Vat: Vat 23%
Stawka Vat:
Vat 23%
15 520,00 zł
15 520,00 zł
/ szt.
3 szt.
Przed realizacją zamówienia z tym produktem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 4 656,00 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny


Bezpośredni kontakt z opiekunem.

+48 515 350 087

+48 513 330 233

Nasi konsultanci są dostępni dla Państwa codziennie od 9:00 do 18:00.Vat 8% to wyjątkowa okazja na dużą oszczędność.

Wszystkie urządzenia wymagające montażu oferowane są zawsze w naszym sklepie w dwóch cenach. Pierwsza z nich to cena uwzględniająca podatek Vat w wysokości 8%, druga z podatkiem Vat 23%.

Skąd dwie stawki podatku Vat w ofercie?

W przypadku zakupu urządzenia z preferencyjną stawką Vat 8% urządzenie zostaje sprzedane wraz z usługą montażu. Ustawodawca przewidział taką atrakcyjną ulgę dla usług wykonanych w obiektach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

To dla kupującego bardzo atrakcyjna alternatywa, ponieważ gwarantuje realne oszczędności w wysokości 15 % ceny netto urządzenia. Montaż jako usługa również objęty jest preferencyjną stawką Vat 8%.*

*Szczegółowych informacji na temat montażu udzieli Państwo obsługa AleKotły.pl.

Czytaj więcej

Twoje Kupony Rabatowe w AleKotły.pl

Oszczędzaj wygodnie z AleKotły.pl.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych i atrakcyjnych promocji oraz akcji lojalnościowych dla naszych Klientów.

Oferujemy Państwu bardzo korzystne KUPONY RABATOWE, rabaty ilościowe oraz rabaty progowe uzależnione od wielkości zamówienia.

Zgarnij rabat

Zakupy na raty to korzystna i nieobciążająca domowego budżetu forma finansowania.

Zakup na raty to najszybszy i najprostszy sposób na szybką wymianę przestarzałego kotła lub montaż całkowicie nowego źródła ciepła. Oferujemy kilka systemów ratalnych z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 48 miesięcy.

Teraz także montaż urządzenia może zostać dodatkowo wliczony do systemu ratalnego.

Szybka i bezpieczna dostawa z AleKotły.pl.

Głównym obszarem działalności naszej firmy są miejscowości z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tych rejonach transport zazwyczaj realizowany jest naszym transportem firmowym.

Oferujemy Państwu także dostawy na terenie całego kraju, które obsługiwane są przez firmy kurierskie a w przypadku dużych ładunków inne specjalistyczne firmy spedycyjne.

Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.

Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa?

Czytaj więcej

Czyste Powietrze - to nasz priorytet. Bądź Eko razem z AleKotły.pl.

Wsparcie może wynosić nawet do 90% poniesionych nakładów na modernizację źródła ciepła.

Wymiana lub montaż źródła ciepła to ważna decyzja, którą podejmujemy na wiele lat. Obecnie zakup całkowicie ekologicznego źródła ciepła można w dużej mierze sfinansować przy udziale środków z rządowych programów wsparcia w postaci dotacji lub innych form dofinansowania. Wybierając dowolne źródło ciepła z naszej oferty, przygotujemy dla Państwa wniosek dotacyjny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że mnogość procedur i skomplikowany proces przygotowania całej dokumentacji, często zniechęca potencjalnych nabywców, dlatego zdecydowaliśmy się na pełne wsparcie naszych Klientów. Cała dokumentacja zostanie sporządzona przez pracownika naszej firmy. Po podpisaniu dokumentów, prześlemy je do odpowiedniej jednostki wydelegowanej do zadań związanych z całą procedurą dotacyjną.

Mogą Państwo także skorzystać z samej usługi przygotowania wniosku dotacyjnego.

Czytaj więcej


VAT8%

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kompleksową usługę w AleKotły.pl, czyli wybierzesz dowolne urządzenie wraz z profesjonalnym montażem rozliczymy całą transakcję według preferencyjnej stawki podatku Vat w wysokości 8%. To aż 15% oszczędności. Zobacz więcej informacji na temat stawki Vat 8%.

Kotły SAS Busko w AleKotły.pl

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS od początku swojej działalności, czyli od roku 1980 roku zajmuje się produkcją kotłów grzewczych. W miarę dynamicznego rozwoju, przez 30 lat działalności ZMK SAS przerodził się w jednego z czołowych producentów branży kotlarskiej w Polsce.

Dzisiaj w ofercie firmy znajdują się urządzanie na paliwa stałe oraz biomasę. Kotły spełniają rygorystyczne normy dotyczące emisji zanieczyszczeń. ZMK SAS to gwarancja najwyższej jakości oferowanych produktów. Kotły tego producenta cechują się niespotykaną niezawodnością i funkcjonalnością. Firma oferuje w swoich produktach wiele innowacyjnych rozwiązań, a jej produkty objęte są Prawem Ochronnym nadanym przez Urząd Patentowy. Jakość użytych materiałów i komponentów gwarantują bezproblemową pracę urządzenia przez wiele sezonów grzewczych.

Kocioł c.o. na pellet 5 Klasy - SAS Bio Compact 10 kW

SAS BIO COMPACT – kompaktowe rozwiązanie dla Twojego domu.

Kompaktowe wymiary umożliwiające montaż i eksploatację w małej kotłowni. Kocioł jest dostępny w wersji z czopuchem do tyłu lub z czopuchem do góry.

Warto zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej A+ oraz wysoką sprawnością (91,1 ÷ 91,8 %) co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Kocioł charakteryzuje się wysoką efektywnością procesu spalania dzięki zastosowaniu w konstrukcji wymiennika kanałów spalinowych w postaci płomieniówek (specjalnych rur) oraz paneli ceramicznych bezpośrednio nad paleniskiem.

Palnik pelletowy SAS MULTI FLAME to samoczyszczące się serce kotła objęte Prawem Ochronnym Nr 67681 nadanym przez Urząd Patentowy RP.

Kocioł przystosowany jest do spalania biomasy w postaci sprasowanego granulatu drzewnego – pellety. Wyposażony jest w mechaniczne zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do zasobnika paliwa. Dzięki zastosowaniu dwóch ślimaków transportowych rozdzielonych kanałem przesypowym, proces spalania jest bardzo bezpieczny.

Automatyczny ruchomy samoczyszczący się ruszt oczyszczający palenisko nadmuchowe w znaczący sposób podwyższa walory użytkowe urządzenia. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania korzystanie z pieca jest wyjątkowo komfortowe i bezproblemowe. Za poprawną pracę systemu odpowiedzialny jest czujnik kontroli położenia ruszt – czyli hallotron.

Grzałka (zapalarka elektryczna) – odpowiedzialna jest za automatyczne rozpalanie paliwa.

Jedną z ważniejszych cech urządzeń z serii SAS Bio Compact są elementy paleniska wykonane ze stali nierdzewnej.

Na podstawowym wyposażeniu urządzenia znajdują się: czujnik temperatury podajnika; fotokomórka (czujnik ognia) – odpowiedzialna za kontrolę obecności płomienia (sterowanie m.in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska); wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza (AIR FLOW CONTROL) - precyzyjna regulacja ilości powietrza oraz korekta dawki paliwa; zasobnik opału z czujnikiem otwarcia klapy; ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB.

Dzięki doskonałej izolacji termicznej kocioł nie jest narażony na duże straty ciepła. Konstrukcja drzwiczek sprzyja ograniczeniu strat w kotłowni (rozwiązanie konstrukcyjne otworów rewizyjnych objęte jest Prawem Ochronnym Nr 68867 nadanym przez Urząd Patentowy RP).

W skład systemu kontroli spalania wchodzą:

 • sterownik mikroprocesorowy;
 • czujnik temperatury czynnika grzewczego;
 • czujnik temperatury spalin;
 • czujnik hallotronowy rusztu;
 • czujnik płomienia;
 • Sterownik

  Sterownik służy do zarządzania i ciągłego nadzoru pracą urządzenia grzewczego. Jest odpowiedzialny za jak najbardziej ekonomiczne wytwarzanie ciepła i jednoczesne rozprowadzanie go po układzie centralnego ogrzewania. Od prawidłowego działania sterownika c.o. zależy komfort i wygoda korzystania z urządzenia grzewczego.

  SAS Bio Compact Sterownik w AleKotły.pl

  Sterownik TECH ST-555P

  Kocioł wyposażony jest w funkcjonalny sterownik TECH ST-555P z kolorowym dotykowym wyświetlaczem. Sterownik może być ustawiony w tryb obsługujący algorytm PID. Doskonale radzi sobie z obsługą czterech pomp obiegowych, dwóch zaworów mieszających, czujnikiem pogodowym, regulatorem pokojowym, czujnikiem temperatury spalin.

 • Sterowanie zapalarką;
 • Sterowanie podajnikiem;
 • Sterowanie rusztem czyszczącym palnik;
 • Sterowanie wentylatorem nadmuchowym;
 • Sterowanie wentylatorem wyciągowym ;
 • Sterowanie pompą centralnego ogrzewania ‐ C.O.;
 • Sterowanie pompą ciepłej wody użytkowej ‐ C.W.U.;
 • Płynne sterowanie zaworem mieszającym;
 • Sterowanie pompami dodatkowymi (maksymalnie czterema) z możliwością wyboru rodzaju urządzenia (pompa C.O., pompa C.W.U., pompa cyrkulacyjna, pompa podłogowa);
 • Wbudowany moduł sterujący zaworem;
 • Sterowanie pogodowe zaworu;
 • Sterowanie tygodniowe;
 • Współpraca z regulatorem pokojowym z komunikacją tradycyjną (dwustanową) lub wyposażonym w komunikację RS;
 • Opcja palenia ręcznego;
 • Podgląd ilości paliwa w zasobniku;
 • Pomiar jasności płomienia;
 • Aktualizacja oprogramowania przez USB;
 • Możliwość podłączenia modułu ST‐65 GSM – umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami sterownika za pomocą telefonu komórkowego;
 • Możliwość podłączenia modułu sterującego układami pieców w kaskadzie;
 • Możliwość podłączenia dwóch dodatkowych modułów sterujących zaworami (np.: ST‐61 lub ST‐431N);
 • Obsługa bufora.
 • Opcjonalnie sterownik może współpracować z: modułem sterującym ST-431N, i-1, i-1m do dodatkowego zaworu mieszającego; modułem GSM ST 65; regulatorem pokojowy: ST-292v3, ST-292v2, ST-296, ST-280, ST-280+ST-260, ST-281C; modułem ST-67 sterujący zewnętrznym podajnikiem paliwa; modułem ST-66B obsługi bufora ciepła; modułem ST-503 sterującym kaskadą max. 4 kotłów pelletowych.


  Dotacje i dofinansowania

  Czyste Powietrze AleKotły.plTo urządzenie spełnia wszystkie wymogi dotyczące programów dofinasowań. Wybierając ten model źródła ciepła, mogą Państwo ubiegać się o dofinansowanie z jednego z dostępnych programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce.

  Kocioł spełnia wymagania klasy 5 (najwyższa) wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, granicznych wartości emisji zanieczyszczeń, restrykcyjnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa użytkowania. Spełnia wymagania ekoprojektu EcoDesign określone Rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe. Wybierając kocioł SAS Bio Compact mają Państwo możliwość udziału w programach dofinansowania.

  Zestawienie kotłów z serii SAS Bio Compact

  ParametrJednostka10 kW12 kW15 kW20 kW25 kW
  Powierzchnia domum290-130110-150130-180180-220220-280
  Nominalna mockw10 kw12 kw15 kw20 kw25 kw
  Zakres mocykw3 kw - 10 kw3,6 kw - 12 kw4,5 kw - 15 kw6,0 kw - 20 kw7,5 kw - 25 kw
  Dotacje TakTakTakTakTak
  Klasa urządzenia 5 najwyższa5 najwyższa5 najwyższa5 najwyższa5 najwyższa
  EcoDesign TakTakTakTakTak
  Kontrola urządzenia przez internet Tak w standardzieTak w standardzieTak w standardzieTak w standardzieTak w standardzie
  Algorytm PID TakTakTakTakTak
  Rodzaj spalanego paliwa: PelletPelletPelletPelletPellet
  Zalecany przekrój peletu 6mm / 8mm 6mm / 8mm 6mm / 8mm 6mm / 8mm 6mm / 8mm
  Sposób podawania paliwa automatycznyautomatycznyautomatycznyautomatycznyautomatyczny
  Sprawność cieplna %>91%>91%>91%>91%>91%
  Klasa efektywności energetycznej A+A+A+A+A+
  Wyposażenie standardowe      
  Wyposażenie opcjonalne      
  Zużycie paliwakg/h1,3 kg1,5 kg1,9 kg2,4 kg3,1 kg
  Pojemność zasobnika na paliwokg85 kg - 95 kg100 kg - 110 kg130 kg - 140 kg140 kg - 150 kg140 kg - 150 kg
  Sterownik Tech ST-555PTech ST-555PTech ST-555PTech ST-555PTech ST-555P
  Rodzaj wyświetlacza KolorowyKolorowyKolorowyKolorowyKolorowy
    DotykowyDotykowyDotykowyDotykowyDotykowy
  max ilość obsługiwanych pomp 4 pompy4 pompy4 pompy4 pompy4 pompy
  max ilość obsługiwanych zaworów 2 zawory2 zawory2 zawory2 zawory2 zawory
  Sterowanie pogodowe TakTakTakTakTak
  Obsługa regulatora pokojowego TakTakTakTakTak
  Czujnik temperatury spalin TakTakTakTakTak
  Pojemność wodna kotłal 57 l68 l80 l90 l115 l
  Montaż w układzie zamkniętym TakTakTakTakTak
  Masła kotłakg420 kg450 kg490 kg550 kg590 kg
  Wymiary: głębokośćmm1000 mm1000 mm1030 mm1030 mm1100 mm
  Wymiary: głębokość CGmm710 mm710 mm770 mm770 mm850 mm
  Wymiary: szerokośćmm990 mm990 mm1090 mm1200 mm1200 mm
  Wymiary: wysokośćmm1430 mm1510 mm1510 mm1510 mm1510 mm
  Wymiary: wysokość do czopuchamm940 mm1010 mm1050 mm1050 mm1050 mm
  Przekrój czopuchamm⊘160 ⊘160 ⊘180⊘180⊘180
  Umiejscowienie czopucha tyłtyłtyłtyłtył
  Minimalna wysokość kominam66778
  Wymagany minimalny ciąg spalinmbar~0,15~0,18~0,20~0,20~0,22
  Zalecany przekrój przewodu kominowegomm⊘160 ⊘160 ⊘180⊘180⊘180
   cm x cm16x1616x1617x1718x1820x20
  Średnica króćca zasilania"G1 1/4G1 1/4G1 1/4G1 1/2G1 1/2
  Średnica króćca powrotu"G1 1/4G1 1/4G1 1/4G1 1/2G1 1/2
  Ruszt ruchomyruchomyruchomyruchomyruchomy
    samoczyszczącysamoczyszczącysamoczyszczącysamoczyszczącysamoczyszczący
  Pobór mocy - pracaWdo 220 Wdo 220 Wdo 220 Wdo 220 Wdo 220 W
  Pobór mocy - rozpalanieW600 W600 W600 W600 W600 W
  Gwarancja 60 miesięcy60 miesięcy60 miesięcy60 miesięcy60 miesięcy

  Do pobrania
  Rodzaj pieca C.O.
  Kocioł C.O. na pellet
  Moc grzewcza

  Nominalna moc grzewcza urządzenia.

  10 KW
  Rodzaj paliwa

  Rodzaj spalanego paliwa.

  Pellet
  Typ kotła C.O.
  Kocioł automatyczny z podajnikiem
  Typ sterownika
  Tech ST-555P
  Algorytm PID

  PID to algorytm regulacji, który jest powszechnie wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Regulator PID pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i oblicza różnicę między wartością zadaną sygnału a wartością sygnału wyjściowego. Jego głównym celem jest redukcja występującej różnicy poprzez dopasowanie sygnału podawanego na wejście regulowanego obiektu. Innymi słowy, regulator PID dąży do utrzymania wartości wyjściowej na zadanym poziomie.

  Tak
  Klasa urządzenia
  5 Klasa - Najwyższa

  5 Klasa - Najwyższa

  Od 1 lipca 2018 r. zaczął obowiązywać zakaz sprzedaży kotłów o klasie emisji niższej niż 5, zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

  Kotły 5 klasy, to urządzenia które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012.

   

  EcoDesign 2020

  Najnowsza Dyrektywa Ecodesign dotycząca wymagań emisyjnych i energetycznych dla kotłów na paliwo stałe weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

  Ecodesign to oficjalna Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r. dotycząca wymagań emisyjno-energetycznych dla kotłów na paliwo stałe. Wymagania Ekoprojektu obowiązują od 1 stycznia 2020 r. Dyrektywa zakłada, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny zapewniać wysoką sprawność i niską wartość emisyjną bez względu na to, czy kocioł będzie pracować z nominalną lub obniżoną mocą. Od stycznia 2020 wymagania zawarte w Ekoprojekcie staną się obligatoryjne dla wszystkich urządzeń grzewczych sprzedawanych na rynku zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dokonując zakupu kotła z certyfikatem Ekoprojektu, mamy pewność, że spełnia on normy ekologiczne przez cały czas jego eksploatacji. Ważniejsze jednak punktu widzenia użytkownika jest to, że nowe wymagania pozwolą zaoszczędzić nawet do 25% energii.

  Tak
  Programy dofinansowań
  Czyste Powietrze
  ,
  Stop Smog
  Układ instalacji C.O.
  Kotłownia w układzie otwartym
  ,
  Kotłownia w układzie zamkniętym

  Zdalny dostęp online

  Kontrola urządzenia przez internet. Dostęp zdalny spoza domu lub biura.

  Tak - opcjonalnie
  Nazwa producenta

  Pełna nazwa rejestrowa producenta.

  SAS Busko Sp. z o.o.
  5 lat gwarancji
  5 lat gwarancji
  Zapytaj o produkt
  Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
  Napisz swoją opinię
  Twoja ocena:
  5/5
  Dodaj własne zdjęcie produktu:

  Z naszego bloga

  pixelpixelpixelpixelpixel